Chorvátskom na bicykli: SPLIT - RIJEKA (2. diel)

Autor: Mária Mahútová | 1.1.2018 o 22:07 | (upravené 2.1.2018 o 12:29) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  606x

Tretí deň býva kritický. Aspoň tak vravievajú na lyžiarskom. Neveril som. Mal som...nie nie, žiadne šokujúce zrážky, premety, či veľa červenej tekutiny na ceste, chvalabohu! Ale tééén kopec, čo tam stál. 

(text: Lukáš, foto/tipy: Mária, v hlavných úlohách #malavrtkafavoritka)

Deň III.

Ako by Mária povedala, uf uf, už sme táám, už sme tááám?

Pôvodná trasa z kempu ROŽAC v Trogire mala končiť niekde pri Šibeníku. Ale keď sme už boli takí rozbehnutí (rozumej: takí unavení, že aj sedenie na bicykli dole kopcom bola ta najnáročnejšia činnosť na svete), tak sme zo Šibeníku utekali ďalej do Vodíc a odtiaľ ešte do Pirovacu.

No ale vráťme sa k priebehu dňa tretieho – tzv. kritickému. Za jeden deň sme prešli 75 kilometrov a nastúpali 1000 metrov (jasné, že sme ich dali rovnako aj dole, ale to sa nepočíta, fakt náklad – ak sa dovtedy vozíte len po rovine okolo priehrady do 30 km.) Cesta bola ozaj iná ako po zvyšok výletu. 40 km žiadneho obchodu, teplota možno aj snáď 40 stupňov…. A treba uznať, že Mária to nevzdala ani na pokraji úplného fyzického vyčerpania (asi to je presne vtedy, keď sa hlava točí rovnako ako vlní cesta pred tebou, zabúdaš a v ústach nemáš ani len kvapôčku slinky – ...alebo tak nejak to opisovala). 

Deň na bicykli však ani v Šibeniku neskončil. Vo Vodiciach sme si dali pizzu a  kúpeľný rituál nastal až v Pirovaci o šiestej večer. Ešte sme si stihli dať pršut na móle za prítomnosti mesiaca a odpálení ľaháme. Ubytovanie opäť cez airbnb. Ubytovateľka super baba, no presne o toľko horšia posteľ. Vyleziem na poschodie poschodovej postele, no nemôžem sa ani pohnúť. Nie že by som bol až tak dorobený z celého dňa, ale ten škrípot čo posteľ dávala. Otočím sa napravo, zdá sa mi, že strecha padá, otočím sa späť, už padá celá chalupa (...a to mám aj štuple v ušiach :/ ). Nič horšie som v živote nezažil/nepočul/nevidel a to som fakt spal, že už kade-tade. Po dvoch hodinách to vzdávam. Fúkam karimatku a ľahám si radšej na zem. Fajne!

TIPY z cesty ŠIBENÍK-VODICE-PIROVAC:

  • SPORT TRACKER  cykloTRASA Trogir-Šibeník
  • TRASA Šibeník-Vodice – tu Mária chtiac-nechtiac nezapla tracker. Vraj si myslela, že ho zapla...ale nezapla.
  • SPORT TRACKER  cykloTRASA Vodice-Pirovac 
  • Šibeník – chrám a cesta sv. Jakuba – toto je srdcovečka tohto mesta
  • Vodice – total brutal letovisko čechoslovákov – ak vás to baví a chcete sa aj na dovolenke cítiť ako doma, tak šup sem ;) Karlovačko majú tiež :P
  • Pirovac – malebné mestečko vhodné pre pokojnú dovolenku s minimálnym výskytom turistov na m2

V ďalšom dieli prejdeme z Pirovacu cez Biograd na Moru na ostrov Ugljan.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Ondreja Podstupku

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu.


Už ste čítali?